Не бих да мрачим, али у развојном комуналном погледу за нас Качаревце нису у изгледу бољи дани.
Суштинских промена у начину владања и трошењу пара из буџета Града Панчева у односу на стару градску екипу, чији је рад оцењен одличном оценом, неће бити. Ми који се упињемо и тражимо другачију и поштенију расподелу буџетских, а то значи и наших пара, немамо се чему добром надати у наредне четири године.
Комуналне потребе Качареваца, сва је прилика, неће бити тема за одборнике Скупштине Града и новоформирану извршну власт. Понекад се упитам знају ли они и где је Качарево, колико су пута били овде код нас и да ли су уопште некад и били.
Ако је за утеху, у видокругу нису ни остала насељена места. Остало нам је да се ухватимо у коло и весело заплачемо – „Јесте ли ми род сирочићи мали“.
Мандат почиње, а опет нема ни плана, ни пројеката, ни новца који би подигао ниво комуналног живота у Качареву. Дакле, ни „к“ од канализације, ни „п“ од поправке Спортске хале, ни „х“ од хигијенског изношења смећа, ни „з“ од здравствене заштите примерене човеку, ни „а“ од, „б“ од, „в“ од…
Заборављени у свемиру. Ма, јок, локална амнезија, градска егоистичка брљока и кома са продуженим 30 годишњим трајањем.
А где ће се новци из градског буџета утрошити.
Оних 50 милиона евра, колико ће проћи кроз градску касу ове године.
Е то се зна, ту су пројекти, ту су стратешки планови и тактичке разраде истих, ту су креативне идеје за 21. дигитални век.
Како пише „Панчевац“, позивајући се на високопозиционираног члана СНС, наше паре ћемо трошити за: развој северне индустријске зоне и помоћи добродошлим и дуго ишчекиваним богатим иностраним улагачима, за Општу болницу и коначан завршетак зграде за Јавно здравље , па за нови пројекат уређења тамишког кеја, ту је и јавно-приватно партнерство ради пројектовања, реконструкције и одржавања путне инфраструктуре, за нову станоградњу на Стрелишту са све новим дечијим вртићем, па еколошка едукативна акција „Засадимо дрво“, па још мало градске едукације о збрињавању кабастог отпада, па још једно приватно-јавно партнерство ради изградње нове аутобуске станице код започете а незавршене хале „Багремар“. Вероватно приватно-јавно партнерство и за садашњу зграду и локацију постојеће аутобуске станице.
Не знам зашто, али оволика пажња на јавно-приватно партнерство све ми више личи на систем рада – „Џеки муљафте“, где ће се токови новца у колоплету јавног и приватног, тако вешто замрсити да ће отицати и тамо и овамо, а највише у приватне џепове.
Трошећи и наше паре, високопозиционирани члан владајуће партије, ни једном речју није поменуо комуналне потребе ни за једно место сем Панчева, осим што је обећао да ће кроз јавно-приватно партнерство, Град обезбедити, да ће и сеоска јавно-комунална предузећа имати додатну помоћ у сређивању и изградњи локалних путева.
Имаћемо локалне и атарске путеве равне ко писта.
Ето нама радости.